Grzybica.info

Grzybica? Lepiej sprawdzić od razu niż później cierpieć

Mimo, iż do lekarza chodzimy coraz częściej, daleko nam jeszcze do standardów europejskich. To nie koniec. Jeszcze częściej diagnozujemy się sami. Grypa, katar, infekcja – wszystko staramy się rozwiązać przykładowymi metodami domowymi. Dopiero kiedy dolegliwości stają się naprawdę uciążliwe, wtedy decydujemy się na ostateczną wizytę.

A jak to jest z grzybicą? Kiedy kobieta czuje dolegliwości, które są przecież niezmiernie uciążliwe, często po prostu idzie do lekarza po dostępne tam środki bez recepty. Rzadko kiedy odwiedza lekarza. Chcemy pozbyć się infekcji szybko, najlepiej jak najmniejszym nakładem czasu.

Czy wiecie jednak, że istnieją różne infekcje o podłożu grzybiczym, które wymagają różnego rodzaju leczeń? Badania pokazują, że ponad 2/3 kobiet źle diagnozuje swoje dolegliwości i często je minimalizuje. Nie umieją dobrze rozpoznać swoich problemów a ich objawy często mogą przerodzić się w poważne dolegliwości.

Jak twoja błędna diagnoza może przysporzyć ci problemów

Nie ma co ryzykować. Jeśli na koncie nie mamy dyplomu uczelni medycznej, lepiej zostawić diagnozę ekspertom. Tym bardziej, że my sami będziemy cierpieć przez konsekwencję swoich czynów.

Trzeba się przestraszyć. Nieprawidłowa samo diagnoza może prowadzić do poważnych konsekwencji, począwszy od opóźnionego leczenia aż do znacznie bardziej poważnych komplikacji. Brak prawidłowego leczenia może prowadzić nawet do bezpłodności. To właśnie dlatego tak ważne jest aby dostać leczenie, jakiego potrzebujesz  - właśnie aby pozbyć się objawów oraz uniknąć poważnych konsekwencji.

Polityka Prywatności