Grzybica.info

Grzybica - naprawdę nie ma się czego wstydzić

Statystyki mówią same za siebie. Trzy na cztery kobiety będą miały taką infekcję w jakimś momencie swojego życia. Ponad 45 % będzie ją miało więcej niż raz. 5 % wszystkich kobiet ma nawracające infekcje, czasami nawet 4 razy w ciągu 12 miesięcy. Powracające infekcje mogą być objawem bardziej poważnych dolegliwości, takich jak HIV czy też cukrzyca. Jeśli masz nawracające infekcje, to wskazanie aby jak najszybciej spotkać się z lekarzem.

Nie ma jednak powodu do paniki. Wraz z poprawnym leczeniem, infekcje takie wyleczalne są podczas kilku dni. Nie leczone, często nie powodują większych konsekwencji dla zdrowych kobiet. Niemniej jednak warto jest się upewnić, czy to właśnie na taką infekcję cierpisz.

Grzyby można znaleźć na całym ludzkim ciel, ale najczęściej są na piętach, pod paznokciami u nóg i między palcami u nóg. Zwykle grzyby żyjące na skórze nie robią swojemu gospodarzowi krzywdy, ale mnożąc się mogą powodować niestety inne infekcje. Są wszędzie ale im niżej tym więcej grzybów, a np. na głowie prawie wcale.
W Polsce wiele osób cierpi na grzybicę stóp oraz na grzybicę płytek paznokciowych - uważa prof. Roman Nowicki - dermatolog, wenerolog i alergolog z Kliniki Dermatologicznej Akademii Medycznej w Gdańsku.
Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje - epidemia grzybicy na świecie przybiera coraz większe rozmiary. Kłopoty z jej opanowaniem mają nawet kraje wysoko rozwinięte. Zła sytuacja jest także w Polsce, gdzie grzybica jest bardzo rozpowszechniona, w tym jedna z jej odmian - grzybica paznokci.
Polityka Prywatności