Grzybica.info

Pora na leczenie

Rozpatrz swoje opcje

Masz infekcję? To nie koniec świata. Porozmawiaj z lekarzem o tym jakie leczenie będzie dla ciebie najlepsze. Rozważ skuteczność, szybkość działania, skutki ubocze, możliwe interakcje z innymi lekami. Rozważ też czy masz powracającą infekcję i jakie są jej powody.

Leki na receptę

Mają plusy i minusy. Ponieważ doustne leki muszą być strawione, efekty takiej kuracji możemy zobaczyć dopiero po około 24 godzinach. Leki doustne często powodują skutki uboczne oraz wchodzą w interakcję z innymi lekami, takimi jak środki antykoncepcyjne, leki alergiczne, czy medykamenty na astmę. Niekiedy kobiety muszą prosić o inne leczenie bo objawy nie ustają.

Leki bez recepty

Leki bez recepty to najczęściej 1, 3 i 7 dniowe kremy stosowane dopochwowo. Zapewniają szybszą ulgę a skutki uboczne są raczej małe. Tutaj minusy zdają się być jeszcze większe. Wiele kobiet skarży się na wypływające kremy i niekomfortowe odczucia. Może to zabrzmi jak banał ale… być może jednak lepiej jest pójść do lekarza.

W Polsce wiele osób cierpi na grzybicę stóp oraz na grzybicę płytek paznokciowych - uważa prof. Roman Nowicki - dermatolog, wenerolog i alergolog z Kliniki Dermatologicznej Akademii Medycznej w Gdańsku.
Co piąty Polak ma grzybicę stóp. Polska jest w czołówce pod względem występowania tej choroby wśród krajów Europy po Rosji, Czechach i Węgrzech. Przyczyna jest prozaiczna. Nie dbamy o własne stopy i nie reagujemy na pierwsze objawy choroby.
Grzyby można znaleźć na całym ludzkim ciel, ale najczęściej są na piętach, pod paznokciami u nóg i między palcami u nóg. Zwykle grzyby żyjące na skórze nie robią swojemu gospodarzowi krzywdy, ale mnożąc się mogą powodować niestety inne infekcje. Są wszędzie ale im niżej tym więcej grzybów, a np. na głowie prawie wcale.
Polityka Prywatności