Grzybica.info

Grzybica - artykuły

Epidemia grzybicy

Dział: Grzybica

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje - epidemia grzybicy na świecie przybiera coraz większe rozmiary. Kłopoty z jej opanowaniem mają nawet kraje wysoko rozwinięte. Zła sytuacja jest także w Polsce, gdzie grzybica jest bardzo rozpowszechniona, w tym jedna z jej odmian - grzybica paznokci.

Obecnie obserwuje się systematyczny wzrost zakażeń grzybiczych skóry i jej struktur skeratynizowanych, przede wszystkim paznokci.
Najczęściej spotykaną postacią jest grzybica stóp, którą zaliczono do chorób cywilizacyjnych.

W odpowiedzi na te alarmujące doniesienia niezmiernie ważna jest właściwa terapia i szeroka profilaktyka przeciwgrzybiczna.  Wczesne rozpoznanie grzybicy pozwala na łatwiejsze wyleczenie. Nie leczona sprawi dużo więcej problemów i jest zagrożeniem dla innych.

Terapia prowadzona lekami przeciwgrzybicznymi nowej generacji  pozwala na szybkie, skuteczne i bez nawrotów choroby  pozbycie się grzybicy, jednak pod warunkiem szybkiej reakcji.

Aby zapobiec reinfekcji grzybicy (np. od skarpetek, bielizny, butów) niezbędne jest zachowanie zasad higieny (regularne mycie, stosowanie własnego ręcznika i ubrań osobistych, częsta zmiana skarpetek, bielizny, ręczników, noszenie przewiewnego obuwia itp.). Zasady te stanowią podstawę profilaktyki chorób grzybiczych skóry. 

data ostatniej modyfikacji: 2014-03-30 11:28:12
Komentarze
Ostatnie:
4.06.2014 14:26
Dodał(a): ~podolog
Grzybica stóp i paznokci to dość często spotykany problem w gabinecie podologicznym. Antybiotykoterapia doustna nie zawsze jest skuteczna a przy tym bardzo obciąża żołądek i wątrobę. Nieleczona grzybica prowadzi do nieodwracalnych i nieestetycznych zmian w wyglądzie płytki paznokciowej, dlatego warto swoje podejrzenia skonsultować z podologiem, który oceni stan paznokci i zaproponuje odpowiednia formę terapii miejscowej i profilaktyki przeciwgrzybiczej.
PODOLOGMED Kielce, ul. Złota 23 tel. 661 908 747 www.podologmed.pl
15.12.2010 10:57
Dodał(a): ~OLO2010
Miałem problemy grzybicze, przede wszystkim stopy. W sieci wyszukałem kosmetyki probiotyczne. Zajmuje się tym firma, która na blogu pdhsobieraj.blog.interia.pl ma ofertę oraz dane kontaktowe. Opisałem im swój problem. Zostały dobrane odpowednie preparaty i wysłane do mnie. To działa.
Naukowcy opracowali szczepionkę przeciw zakażeniom chorobotwórczymi grzybami. Zakażenia grzybicze są częstym powikłaniem terapii antybiotykami.
Grzyby można znaleźć na całym ludzkim ciel, ale najczęściej są na piętach, pod paznokciami u nóg i między palcami u nóg. Zwykle grzyby żyjące na skórze nie robią swojemu gospodarzowi krzywdy, ale mnożąc się mogą powodować niestety inne infekcje. Są wszędzie ale im niżej tym więcej grzybów, a np. na głowie prawie wcale.
Co piąty Polak ma grzybicę stóp. Polska jest w czołówce pod względem występowania tej choroby wśród krajów Europy po Rosji, Czechach i Węgrzech. Przyczyna jest prozaiczna. Nie dbamy o własne stopy i nie reagujemy na pierwsze objawy choroby.
Polityka Prywatności