Grzybica.info

Grzybica - artykuły

Epidemia grzybicy

Dział: Grzybica

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje - epidemia grzybicy na świecie przybiera coraz większe rozmiary. Kłopoty z jej opanowaniem mają nawet kraje wysoko rozwinięte. Zła sytuacja jest także w Polsce, gdzie grzybica jest bardzo rozpowszechniona, w tym jedna z jej odmian - grzybica paznokci.

Obecnie obserwuje się systematyczny wzrost zakażeń grzybiczych skóry i jej struktur skeratynizowanych, przede wszystkim paznokci.
Najczęściej spotykaną postacią jest grzybica stóp, którą zaliczono do chorób cywilizacyjnych.

W odpowiedzi na te alarmujące doniesienia niezmiernie ważna jest właściwa terapia i szeroka profilaktyka przeciwgrzybiczna.  Wczesne rozpoznanie grzybicy pozwala na łatwiejsze wyleczenie. Nie leczona sprawi dużo więcej problemów i jest zagrożeniem dla innych.

Terapia prowadzona lekami przeciwgrzybicznymi nowej generacji  pozwala na szybkie, skuteczne i bez nawrotów choroby  pozbycie się grzybicy, jednak pod warunkiem szybkiej reakcji.

Aby zapobiec reinfekcji grzybicy (np. od skarpetek, bielizny, butów) niezbędne jest zachowanie zasad higieny (regularne mycie, stosowanie własnego ręcznika i ubrań osobistych, częsta zmiana skarpetek, bielizny, ręczników, noszenie przewiewnego obuwia itp.). Zasady te stanowią podstawę profilaktyki chorób grzybiczych skóry. 

data ostatniej modyfikacji: 2014-03-30 11:28:12
Komentarze
Ostatnie:
4.06.2014 14:26
Dodał(a): ~podolog
Grzybica stóp i paznokci to dość często spotykany problem w gabinecie podologicznym. Antybiotykoterapia doustna nie zawsze jest skuteczna a przy tym bardzo obciąża żołądek i wątrobę. Nieleczona grzybica prowadzi do nieodwracalnych i nieestetycznych zmian w wyglądzie płytki paznokciowej, dlatego warto swoje podejrzenia skonsultować z podologiem, który oceni stan paznokci i zaproponuje odpowiednia formę terapii miejscowej i profilaktyki przeciwgrzybiczej.
PODOLOGMED Kielce, ul. Złota 23 tel. 661 908 747 www.podologmed.pl
15.12.2010 10:57
Dodał(a): ~OLO2010
Miałem problemy grzybicze, przede wszystkim stopy. W sieci wyszukałem kosmetyki probiotyczne. Zajmuje się tym firma, która na blogu pdhsobieraj.blog.interia.pl ma ofertę oraz dane kontaktowe. Opisałem im swój problem. Zostały dobrane odpowednie preparaty i wysłane do mnie. To działa.
Co piąty Polak ma grzybicę stóp. Polska jest w czołówce pod względem występowania tej choroby wśród krajów Europy po Rosji, Czechach i Węgrzech. Przyczyna jest prozaiczna. Nie dbamy o własne stopy i nie reagujemy na pierwsze objawy choroby.
Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje - epidemia grzybicy na świecie przybiera coraz większe rozmiary. Kłopoty z jej opanowaniem mają nawet kraje wysoko rozwinięte. Zła sytuacja jest także w Polsce, gdzie grzybica jest bardzo rozpowszechniona, w tym jedna z jej odmian - grzybica paznokci.
W Polsce wiele osób cierpi na grzybicę stóp oraz na grzybicę płytek paznokciowych - uważa prof. Roman Nowicki - dermatolog, wenerolog i alergolog z Kliniki Dermatologicznej Akademii Medycznej w Gdańsku.
Polityka Prywatności