Grzybica.info

Leczenie

W leczeniu grzybicy stosuje się leki doustne oraz zewnętrzne do stosowania miejscowego. Obecnie dysponujemy lekami przeciwgrzybicznymi, które znacznie poprawiły skuteczność zwalczania tego schorzenia. Są to preparaty z terbinafiną.

Terbinafina jest jednym z najnowszych i najskuteczniejszych leków przeciwgrzybicznych. Jest zaliczana do grupy alliloamin. Podana doustnie gromadzi się w skórze, naskórku, tkance tłuszczowej. Interakcje terbinafiny z innymi lekami są o wiele rzadsze niż w przypadku wcześniej stosowanych substancji. Terbinafina jest także lekiem dobrze tolerowanym. Jej skuteczność potwierdzona została specjalistycznymi badaniami medycznymi.

Wprowadzenie preparatów opartych na terbinafinie stworzyło zupełnie nowe możliwości lecznicze. Przede wszystkim można skutecznie leczyć grzybicę u pacjentów w każdym wieku, także z chorobami ogólnoustrojowymi, obniżoną odpornością organizmu. Zredukowane zostały nawroty choroby, co było wcześniej dużym problemem dla wielu chorych. Nowe leki charakteryzują się także innym pożądanymi cechami: wyższą skutecznością, krótszym czasem terapii i łatwością stosowania. Terbinafina jest lekiem grzybobójczym, a nie grzybostatycznym, który tylko hamuje rozwój grzybów.

 
Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje - epidemia grzybicy na świecie przybiera coraz większe rozmiary. Kłopoty z jej opanowaniem mają nawet kraje wysoko rozwinięte. Zła sytuacja jest także w Polsce, gdzie grzybica jest bardzo rozpowszechniona, w tym jedna z jej odmian - grzybica paznokci.
Naukowcy opracowali szczepionkę przeciw zakażeniom chorobotwórczymi grzybami. Zakażenia grzybicze są częstym powikłaniem terapii antybiotykami.
W Polsce wiele osób cierpi na grzybicę stóp oraz na grzybicę płytek paznokciowych - uważa prof. Roman Nowicki - dermatolog, wenerolog i alergolog z Kliniki Dermatologicznej Akademii Medycznej w Gdańsku.
Polityka Prywatności