Grzybica.info

Chrońmy siebie i innych

Wszyscy specjaliści podkreślają, że ogromne znaczenie w leczeniu grzybicy i zapobieganiu jej nawrotom ma także samodyscyplina pacjenta, jego podejście do choroby. Przede wszystkim należy unikać zakażenia. A jeśli już stwierdzimy pojawiające się zmiany – należy sięgać od razu po preparaty zewnętrzne, np. w postaci kremu. Zaniedbania mogą doprowadzić do rozprzestrzenienia się grzybicy np. na paznokcie, a wtedy konieczne będzie zasięgnięcie porady specjalisty, zaś kuracja będzie dłuższa i bardziej uciążliwa.

Przede wszystkim jednak jeśli sami zaniedbamy, zlekceważymy grzybicę, staniemy się potencjalnym źródłem zakażenia dla kolejnych zdrowych osób – naszej własnej rodziny, domowników, koleżanek czy kolegów z akademika, osób korzystających z tego samego basenu, sauny, itd. Ten ogromny procent chorych w naszym kraju (ocenia się, że na grzybicę stóp cierpi 42% społeczeństwa) nie jest przecież przypadkowy.

Zbliża się pora wakacji, gdy odpoczywać będziemy w różnych ogólnodostępnych miejscach zagrożonych obecnością grzybów chorobotwórczych – będziemy korzystać z basenów, natrysków, mieszkać w hotelach, prywatnych kwaterach, na campingach, uprawiać sporty – lato stwarza wiele takich sytuacji. Dlatego warto zaopatrzyć domową apteczkę w krem przeciw grzybicy i zabrać go ze sobą także na wakacje.

 
Polityka Prywatności